Struktūra ir kontaktai
Tai svarbu žinoti
Priėmimas
Pamokų tvarkaraštis
Laisvos vietos grupėse ir klasėse
Laisvos darbo vietos

Skaitė: 65535
Komentarų: 0
Kategorija: Jokia

Š.m. kovo 18 d. Valkininkų gimnazijoje vyko Pasaulinės Žemės dienos šventė, kurioje dalyvavo septynios komandos iš įvairių rajono mokyklų: Varėnos ,,Ažuolo“, Merkinės ir Valkininkų gimnazijų, Varėnos ,,Ryto“ progimnazijos, Žilinų, Matuizų ir Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinių.

Ankstų penktadienio rytą mokinių komandos su mokytojais atvyko į Valkininkus ir pradėjo šventės minėjimą Žemės dienos himnu, kurį atliko I g. klasės mokinė Indrė Gardinecaitė, 5 kl. mokinės Meida Lasauskaitė ir Erika Chodiuškinaitė. Joms akomponavo 7 kl. mokinė Agnė Puzaitė. Po to biologijos mokytoja ir minėjimo organizatorė Vida Stonienė mokiniams priminė Žemės dienos minėjimo istoriją, ir tuoj pat po direktorės sveikinimo žodžio visi mokiniai buvo pakviesti pradėti dienos linksmybes ekskursija į Valkininkų miškų urėdijos Pamerkių medelyną. Ten vaikus ir mokytojus pasitiko medelyno meistrė Audra Lesniauskienė, kuri suteikė nepaprastai daug naudingų biologinės įvairovės žinių. Tada visi turėjo galimybę susipažinti su medžių sėklomis, apžiūrėti medelyno teritoriją, pasodintus medžius. Meistrė papasakojo medžių sodinimo ir auginimo subtilybes. Pačioje ekskursijos pabaigoje dalyvius nustebino jų kantriai belaukiantis miško urėdukas Girinukas, kuris vėliau, kartu su mokiniais grįžęs į Valkininkus, tapo renginio vedėju. Girinuką įkūnijo gimnazistas Evaldas Mankevičius.

Grįžę į mokyklą, Girinuko pasveikinimą išklausę, mokiniai, pagal gyvūnų aprašymus susiskirstę į komandas ir beskaitydami aprašymus, iššifravo jų pavadinimus. Komandų užduočių atsakymus vertino jungtinė, į šventę atvykusių, mokytojų komanda. Šventės dalyviai atliko penkias užduotis, kuriose reikėjo pasinaudoti turimomis žiniomis apie medžius, sėklas, vaisius, ekologiją, paukščius, gyvūnų amžių. Taip pat Valkininkų gimnazijos socialiniai partneriai- Valkininkų miškų urėdija- dalyviams paruošė specialią užduotį, kuri įvertinta, įsteigtu savu prizu.

Renginyje netrūko juoko, pašnekesių ir rimtų pokalbių. Laiko tarpus tarp užduočių paįvairino Girinuko ir jo padėjėjų varlyčių nuotaikingi pašnekesiai, anekdotai ir klausimai dalyviams. Pasibaigus užduotims ir susumavus rezultatus buvo paskelbti nugalėtojai, kurie pelnė daugiausia taškų. Visiems šventės dalyviams, mokytojams ir organizatoriams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.

Po pietų, Valkininkų gimnazijos biologijos mokytojos V. Stonienės pakviesti, dalyviai turėjo atlikti paskutinę užduotį – pasodinti ąžuolą, kurį padovanojo Pamerkių medelynas. Ąžuolas – ilgaamžis medis, stiprybės simbolis. Jis, užaugęs didelis, platus, savo šakomis ir žaliuojančiais lapais ilgam primins šią nuostabią šventę visai Valkininkų gimnazijos bendruomenei ir svečiams. Pasodinus medį, šventės minėjimas buvo baigtas. Girinukas atsisveikinęs su mokiniais, patraukė atgal į mišką, o mokiniai su mokytojais atgal į savo miestus, miestelius ir kaimelius.

EVALDAS MANKEVIČIUS
          Valkininkų gimnazijos
          II g. klasės mokinys

Komentarai